Wieczór dla dorosłych ,,Wielkie żarcie”

  • 10688241_840400582658494_672509102472050545_o

Klient: Centrum Nauki Kopernik

Wydarzenie: Wieczór dla dorosłych „Wielkie żarcie”

Rodzaj usługi: Obsługa barmańska

Liczba gości: ok. 1500

Motyw przewodni: „Wielkie żarcie”, czyli naukowo o jedzeniu

 

„Wieczory dla dorosłych” w Centrum Nauki Kopernik to cykliczne wydarzenie charakteryzujące się targetem gości 18+ oraz comiesięcznym tematem przewodnim eventu. Tym razem motywem przewodnim eventu było jedzenie w kontekście społeczno-kulturowych, z czego zdecydowanie postanowiliśmy skorzystać:

Karta cocktaili została stworzona na kształt restauracyjnej karty menu, włącznie z podziałem na

Przystawkę, zupę, dnie główne – do wyboru oraz deser, dodatkowo goście mogli również bez oczekiwania na popełniane na ich oczach danie, otrzymać od ręki molekularną ,,przekąskę”.

,,Profesjonalnie pobawiliśmy” się również teksturami oraz formami podania pozycji z menu.

Np. ,,zupę” nazwaliśmy GROSZEX, co bezpośrednio kojarzyć się miało z zupą – kremem z zielonego groszku, tymczasem okazywało się sorbetem przygotowanym przy użyciu ciekłego azotu, faktycznie z zielonego, acz słodkiego groszku z dodatkiem aperolu, ginu oraz soku z limonki udekorowanym wysuszonym liściem słodkiego groszku. Jako, że tradycyjnie zupę je się łyżką do naszego GROSZEXa również podawaliśmy łyżeczkę.

A na przystawkę serwowaliśmy Popcorn, ale w niespotykanej formie – zimny, słodki i alkoholowy.

Obiektywnie należałoby powiedzieć, że pomysł zdał egzamin, ponieważ goście podchodzący do baru doskonale odczytali nasze intencje, odnajdowali się doskonale w naszym story zamawiając cocktailem mówiąc np.: ,,Poproszę: przystawkę, zupę i danie główne”.

Trafiony okazał się również zabieg 2 wersji niektórych cocktaili – alkoholowej i virgin. Na potrzeby panujących trendów w jedzeniu cocktail „virgin” nie posiadał glutenu.